Повсякденне життя

Відкриття банківського рахунку

Одразу після прибуття до Нідерландів українські біженці можуть швидко та легко відкрити банківський рахунок у різних банках та в інших постачальників платіжних послуг. На сайті Betaalvereniging Nederland можна знайти посилання на постачальників платіжних рахунків; більшість з них мають український переклад.

Зняття грошей

Ви можете використовувати українську банківську картку для зняття готівки в банку/банкоматі. Це не завжди можливо, наприклад, це неможливо коли певний банк в Україні блокує зняття готівки в інших країнах.

Придбання продуктів

Ви можете купувати продукти в усіх супермаркетах, за них можна розрахуватися з вашої «допомоги на проживання». Волонтери Welcom можуть допомогти з придбанням продуктів. 

Здійснення телефонних дзвінків в Україну

Українці, швидше за все, ще не мають нідерландської підписки на мобільний зв'язок. Вони можуть використовувати безплатну передплачену картку Lebara, щоб здійснювати необмежені дзвінки та надсилати безплатні текстові повідомлення в Україну. Welcom має ці телефонні картки в наявності. Українські біженці отримують їх під час співбесіди у Welcom. Крім того, безплатну SIM-карту Lebara можна отримати на автозаправних станціях та в окремих магазинах телекомунікацій.